موسسه خيريه همياری مبتلايان به سرطان مهيار 

     اقامتگاه مهیار ، سقف مهربانی بیماران پیوندی

زنده یاد مهیار گرجی زنده یاد مهیارگرجی 25 اسفند 1335 در تهران در خانواده ای فرهنگی بدنیا آمد. اجداد او از گرجستان به ایران آمدند و سکنی گزیدند. مهیار حاصل تربیت مادر ی با ایمان وپدری بزرگوار بود. در دوران تحصیل، شاگردی ممتاز بود تا کلاس پنجم دبیرستان را در تهران گذراند و در سال 1352 با خانواده به استرالیا مهاجرت کرد.
ایشان لیسانس خود را در رشته بیولوژی گرفت و موفق به اخذ فوق لیسانس در رشته میکروبیولوژی شد. مهیار تحصیلات تکمیلی خود را در رشته دندانپزشکی ادامه داد.
در سومین سال تحصیل با پسر عمه اش دکتر بهمن علیمرادیان پیوند ازدواج بست. حاصل این سه فرزند به نام های رویا، کیا و آریا شد.
مهیار دختری وارسته، ساده پوش و ساده زیست بود و در قید و بند مال و منال دنیا نبود و خالصانه به خدای خود عشق می ورزید، اهل ریاکاری و تظاهر نبود وجدان کاری و صداقت در کار را سرلوحه خود قرار داده بود و به همین منظور کار دندانپزشکی را با دقت و مهارت کامل انجام می داد. ایشان علاوه بر دندانپزشکی بعنوان استاد دانشگاه دندانپزشکی در دانشگاهی در استرالیای غربی مشغول فعالیت بود. زنده یاد همواره در کنگره های دندانپزشکی دانشگاه تهران به صورت فعال شرکت می کرد. او صداقت و امانت را در این حرفه نیز سرمشق خود کرده بود.
ولی تقدیر، زندگی در زمین خاکی را برازنده انسان به بزرگواری مهیار ندانست. تقدیر نیز دریافت که جایگاه انسانی با این روح بزرگ نه زمین خاکی که عرش الهی است.
مهیار در سن 45 سالگی به بیماری سرطان معده مبتلا شد. اوجنگید و علی رغم تلاش اعضاء خانواده و پزشکان بعد از یکسال تسلیم تقدیری که خدای مهربان برایش رقم زده بود شد و سال 1376 دار فانی را وداع گفت بعد ازدرگذشت مهیار، همسر ایشان آقای دکتر بهمن علیمرادیان به همراه خانواده گرجی تصمیم به ایجاد موسسه ای به نام مهیار جهت کمک و همیاری با بیماران مبتلا به سرطان گرفت. تا هر چند جسم مهیار در کنار ما و در بین ما نیست ولی یاد و خاطرش تا همیشه با ما زنده بماند. یادش گرامی و روحش شاد.

Go to top