موسسه خيريه همياری مبتلايان به سرطان مهيار 

     اقامتگاه مهیار ، سقف مهربانی بیماران پیوندی

موسسه خيريه همياري مبتلايان به سرطان مهيار در سال 1387 با نيت پاك و همت چند انسان نيكوكار و دردآشنا باسرطان، در قالب نهادي غيرانتفاعي با شماره 23126 در مراجع قانوني كشور به ثبت رسيده است و از آن زمان تا كنون در جهت انجام امور خيريه در زمينه‌هاي پيشگيري، درمان، حمايت و نگهداري از مبتلايان به سرطان و خانواده‌هاي آنان و همكاري با مؤسسات و نهادهاي مرتبط كه موضوع فعاليت موسسه مي باشد، در تلاش است.

مهيار بر آن است كه يكي از معتبرترين مراكز حمايتي بيماران مبتلا به سرطان در ايران را ايجاد نمايد. از آنجا كه از سال 1370 موسسه خيريه محك متكفل وظيفه خطير حمايت از كودكان مبتلا به سرطان تا سقف سني 16 سال شده است، مؤسسه مهيار با چشم انداز حمايت از بيماران مبتلا به سرطان بالاي 16 سال،‌ حركت خود را آغاز نمود.

موسسه خيريه همياري مبتلايان به سرطان مهيار نهادي كاملاً مستقل، غير انتفاعي، غيرسياسي و يكپارچه است كه ضمن توجه و احترام به ارزش‌ها و اعتقادات جامعه ايراني، به اهداف عالي انساني مي‌انديشد و دراين راه از حمايت‌هاي مالي و مشاركت‌هاي سازمان‌ها و نهادهاي خصوصي و غير خصوصي و افراد نيكوكار داخل و خارج كشور در راستاي تحقق مأموريت خود كه همانا انجام امورحمايتي، درماني براي مبتلايان و دردمندان سرطان است استقبال مي‌كند.

موسسه مهیار به هموطنان مبتلا به سرطان و نیازمند، خدمات ارائه می دهد و یا با شناسایی و برقراری ارتباط موثر و مستمر با NGOها و موسسات خیریه فعال و معتبر در استان ها و شهرستان های کشور، با رویکرد تسهیل دریافت کمک و حمایت، بیماران و مراجعین را به این مراکز معرفی می کند تا از خدمات مورد نیازشان بهره مند شوند.

 

دستاوردهای موسسه مهیار

 

 

 - پذیرش بیماران پیوند مغز استخوان شده در اقامتگاه مهیار

 توضیحات در لینک http://mahyar-charity.ir/fa/acceptance

 

- حضور نماینده بیمه های تامین اجتماعی، خدمات درمانی و ارتش در داروخانه 13 آبان و هلال احمر

با پیگیری موسسه خیریه مهیار و مذاکره با بیمه های تامین اجتماعی، خدمات درمانی و ارتش موفق شد این ارگان ها را جهت استقرار کارشناس بیمه در داروخانه های 13 آبان و هلال احمر  متقاعد نماید .از آنجایی که اکثر داروهای شیمی درمانی از این داروخانه ها تهیه می شود اجرای این روند باعث صرفه جویی زیادی در زمان و هزینه بیمار و همراهانش شد، چرا که در گذشته بیماران خاص می بایست برای دریافت کد اختصاصی و تشکیل پرونده علاوه بر داروخانه ها، به مراکز بیمه مراجعه نمایند.

 

 - تسهیل در پرداخت هزینه های بیماران پیوندی

پیوند مغز استخوان عملی پیچیده با هزینه بسیار زیاد می باشد که تا قبل از سال های 87 -88 بیماران شخصا مجبور به پرداخت کل هزینه بودند، که این مسئله علاوه بر بار مالی، بار روانی سنگینی را بر بیمار و خانواده او تحمیل می کرد لذا موسسه خیریه مهیار با  همکاری مسئولین وقت آموزشی و درمانی،  طی مذاکراتی با بخش تحقیقات آموزش پزشکی دانشگاه تهران موفق به اخذ مشارکت بانک های صادرات و تجارت بمنظور پرداخت تمام یا بخشی از هزینه های عمل بصورت وام های بلاعوض یا بدون کارمزد شدند .این توافق بخش عظیمی از دغدغه های بیماران مبتلا به سرطان( که درمان انها نیازمند پیوند بود )و خانوادهایشان را حل نمود.

 

- تهیه و ترجمه فرم آموزشی بیماران پیوندی از بیمارستان RoyallWeak کانادا

از آنجاییکه مراقبت های بعد از پیوند به اندازه عمل پیوند حایز اهمیت می باشد و چنانچه همراهان بیمار و خود بیمار آموزش های لازم در این زمینه را ندیده باشند باعث بروز عفونت و پیچیدهه شدن مراحل درمان و فوت بیمار می شود، لذا موسسه خیریه .... اقدام به اخذ فرم های آموزشی برای این دسته از بیماران از بیمارستان RoyallWeak  دانشگاه MackGill مونترال کانادا نمود و پس از ترجمه متون، این فرم در اختیار کلیه بیمارستانهای آموزشی، درمانی پیوند مغز استخوان جهت ارایه به بیماران پیوندی قرار گرفت .

 

- مصور کردن پاکت های سیگار به تصویر ریه سالم و ناسالم

موسسه خیریه همیاری بیماران مبتلا به سرطان مهیار در سال های اولیه با همکاری انیستیتو سرطان ایران موفق به مصور کردن 50 درصد پاکت های سیگار به تصویر ریه سالم و ناسالم شد.

 

 

 

اعضای هيئت مديره موسسه خيريه همياري مبتلايان به سرطان مهيار


 
سعید شاکری فرد

رییس هیات مدیره و مدیر عامل

علی متولی زاده اردکانی

نایب رییس هیات مدیره

منصور شاکری فرد

عضو اصلی و خزانه دار

 
 

 
لیلا آشوری

عضو اصلی و دبیر

امیر حسین سلامت

عضو اصلی

آزیتا شیرازی

عضو علی البدل

رضا شعبانی

عضوعلی البدل

 

 

اعضای هیات امناء


 

   
مریم خاوازی فروغ اعظم طرآبادی حمید عطاریان فریده فرهادی فریبا احمد طباطبایی
         
     
مریم محسنی شیرانا محلوجی فرشید رادمند  ناصر پارسا مصطفی الماسی
         
   
 احمد طرابادی امیرعلی خان خلیلی پرویز جوادی بوسجین احمد ظفر پرنده یحیی گل بابایی
         
علی مستاجران   سعید شاکری فرد  علی متولی زاده اردکانی منصور شاکری فرد  لیلا آشوری 
         
امیر حسین سلامت آزیتا شیرازی رضا شعبانی    

 

Go to top