گزارش مراسم افتتاحیه اقامتگاه آزادی موسسه مهیار – آذر 97

گزارش مراسم افتتاحیه اقامتگاه آزادی موسسه مهیار – آذر 97

گزارش مراسم افتتاحیه اقامتگاه آزادی موسسه مهیار – آذر 97

بعد از سالها از تأسیس مؤسسه مهیار که آرزو و دغدغه مدیران آن برپایی اقامتگاهی برای نگهداری بیمارانی که تحت پیوند مغز استخوان قرار گرفته اند بود با همت همیار همیشگی مهیار، خانم افشار و یاری تعدادی از فرشتگان زمینی این آرزو جامعه عمل پوشید و در روز جمعه مورخ 09/09/97  مراسم افتتاحیه با حضور بانیان مؤسسه، خیرین، یاران مهیار و هنرمندان برگزار شد.

در این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم، جناب آقای شاکری مدیر عامل مؤسسه دقایقی را در خصوص مهیار و اهداف و برنامه های آن سخنرانی ایراد نمودند.

 

پس از پخش کلیپی که لزوم وجود اقامتگاه را نشان میداد، جناب آقای مهندس آزادی مدیر اجرایی مؤسسه در ارتباط با چگونگی برپایی اقامتگاه و شناسایی خیرین و فراهم آوردن وسایل آن توضیحاتی دادند.
خانم دکتر مریم خالقی نژاد یکی دیگر از سخنرانان مراسم بود که متعقد است مهیار و مهیاری ها جان دوباره به او دادند تا بتواند با سرطان مبارزه کند و با امید به زندگی ادامه دهد.
در ادامه مراسم، جناب آقای کاظمی هنرمند خوب کشورمان که مدیر انجمن خیریه لوپوس نیز هستند در مورد چگونگی شکل گیری این انجمن و نحوه یاری رسانی مردم صحبت کردند.
سرکار خانم افشار مدیر اقامتگاه و عضو هیات مدیره مؤسسه به حق اگر نبودند اقامتگاهی بر پا نمی شد با خواندن متن بسیار احساسی و تشکر از خیرین و یارانشان در این مسیر، خواهان تداوم این یاری شدند
نغمه بیات داوطلب دیگری که که قلبش برای مهیار می تپد و معتقد است انرژی و نیروی مثبت این مجموعه حال هر پریشانی را خوب می کند و دوران سخت پیوند و قرنطیه بودن را گذرانده، دقایقی در مورد اینکه تا چه اندازه لزوم وجود این اقامتگاه را درک می کند صحبت کردند.

مراسم با اجرای موسیقی سنتی ادامه پیدا کرد و پس از آن ضمن پذیرایی ، بازدید از اقامتگاه توسط میهمانان صورت گرفت.
و افتتاحیه با سخنرانی دکتر حاج فتحعلی رئیس بخش پیوند بیمارستان طالقانی در ارتباط با لزوم وجود چنین مراکزی جهت اسکان بیماران پیوندی که در شهرستان ساکن هستند و بضاعت مالی برای تهیه مکانی جهت اسکان ندارند ، به پایان رسید. همچنین ایشان حمایت همه جانبه خود را از این مرکز اعلام داشتند